6 Eylül 2013 Cuma

Kürtaj Fiyatları Ankara 2019

2019 yılında Ankara'da kürtaj fiyatları İstanbul'u yakınen takip eder , kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatıda benzer bir seyir halindedir,  çocuk aldırma maliyetlerini etkileyen faktörleri sıralayalım:

1- Ankara'da Kürtaj Yapılan Semtler :

Bebek aldırma işlemini yaptıracağınız jinekoloğun Ankara'nın hangi semtinde olduğu kürtaj fiyatını etkileyen unsurlardandır. Kenar mahallelerde ucuz kürtaj yapan doktorlar bulma şansınız yok değil, mümkünse ücretsiz kürtaj olsun ama , sizinle ilgilenen ve daha hijyenik ortamlar sizin için önemli ise en azından ortalama fiyatların uygulandığı Tunus caddesi gibi lokasyondaki jinekologlara bakabilirsiniz.

2- Gebelik Haftasına Göre Küretaj Ücretleri:

Ankara çocuk aldırma fiyatlarını belirleyen en önemli unsur gebelik haftasıdır. Bilirsiniz hamilelik 4. haftadan başlar ve 40. haftadada çocuk dünyaya gözlerini açar. Kürtaj işlemide yasal olarak yani kürtaj kanununa göre 10. haftadan sonra yapılmaz. Bir kadının hamile olduğunu anlaması en erken 5. haftada olmaktadır. Tabi özel durumlarda yapılan kanda gebelik testleri çok daha erken sonuç verebiliyor, ama biz standart durumları konuşuyoruz. Ankara'da kürtaj fiyatları gebelik haftası arttıkça azar azar artar.

3- Anestezi Çeşidine Göre Kürtaj Fiyatları :

Vakum kürtaj müdahalesi Ankara'da uygulandığından bu yana lokal anestezi ile yapılan kürtajlar artmıştır. Ama hiç acı çekmeden , hissetmeden kürtajı atlatmak istiyorsanız genel anestezi yani uyutularak kürtaj olmalısınız. Lokal anestezi tercih ederseniz ek bir ücret istenmez , ama genel anestezi isterseniz kürtaj ücreti yaklaşık %25 artar.