14 Eylül 2015 Pazartesi

Kürtaj sonrası adet gecikmesi

İstenmeyen gebelikleri sonlandırmada tek çare en güncel zamanda yani 2016 yılına yaklaşırken bile halen kürtajdır, Türkiye'de kürtaj Ankara, İstanbul ve İzmir başta olmak üzere büyük şehirlerde yaygın olarak gerçekleştirilir. Çocuk aldırma metodu olarak vakum kürtaj son 25 yılda jinekolojik ultrasonun çıkması ile kullanıma girmiştir, eski sistem kazıma kürtaj metodlarına göre çok daha güvenli ve kürtaj sonrası şikayetlerin pek olmadığı bir metoddur. İstanbul ve Başkent Ankara'da kürtaj olan hastalar bizi telefonla arayarak kürtaj sonrası adet gecikmesi kaç gün olacak diye sorarlar, kadınlardaki adet döngüsünün doğası gereği kürtajla kesintiye uğrayan gebelik sürecinde kadın organizmasının gebelik hazırlıklarını yok edip yeniden üremeye hazır yumurta üretmeye başlaması ve döllenmeyen yumurtanın adetle dışarı atılması normal zamanda 28 gün sürerken kürtaj sonrası bir kereye mahsus olarak yaklaşık 40 gün sürmektedir, bu doğal bir süreçtir, ama kürtajdan sonraki 2. Ve takip eden diğer adetler her zamanki gibi yine 28 günde bir olarak devam eder. Vakumlu kürtaj sizin üreme kabiliyetinizi azaltmaz.

Bu yazımızda kürtaj sonrasında adet gecikmesi sebeplerini irdelemekle kalmıyoruz, kürtaj sonrası adet görememe ihtimali varmıdır, kürtaj nedir , kürtaj nasıl yapılır , İstanbul ve Ankara'da kürtaj fiyatları ne kadardır, kürtaj yapılan yerler hangileridir, 2016 kürtaj yasasına göre en geç kaç haftaya kadar çocuk aldırılabilir, Ankara'da kızlık zarı dikimi yapılır mı , Ankara'da vajina daraltma ameliyatı yapan yerler, Ankara'da labioplasti ameliyatı yapan jinekologlar kimlerdir ? Gibi çok sorulan sualleride yanıtlıyoruz.

Kürtaj sonrası dönem ve kızlık zarı dikimi gibi konularda merak ettiğiniz herşey için İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi telefonla arayabilirsiniz, yada sesli görüşmek için uygun bir ortam yoksa yada konuşulanlar full gizli kalması gerekiyorsa WhatsApp üzerindende yazabilirsiniz, mesai saatlerinde hasta ameliyat yoğunluğumuz fazla olduğu için WhatsApp mesajlarınıza biraz geç yanıt verebilirim, lütfen küsmeyin.

İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemiz Atatürk havalimanına 10 dakikalık mesafededir, Ankara gibi uzak illerden uçakla bize gelip yarım saat içinde kürtaj ve kızlık zarı dikimi gibi işlemlerinizi yaptırıp yine aynı gün geri uçabilirsiniz.

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
İncirli Cad no 9 Bakırköy İstanbul
( Kemerburgaz üniversitesi yanı, Kaymakamlığın karşı yukarısı )
0212 227 5519
0532 221 2007
0542 215 7274 WhatsApp
Metrobüsle gelin : incirli durağında inip kaymakamlığa doğru yürüyün.
Vapur ile gelin: Bakırköy iskelesinde inip kaymakamlığa doğru yürüyün.
Uçakla gelin: Atatürk havaalanında inip taksi ile 10 dakikada ulaşın.
Şehirlerarası otobüsle ulaşım : Esenler otogarında inip metro ile incirli durağına gelip yürüyünüz.
www.facebook.com/kurtajfiyatlari
www.twitter.com/jinekologdr
Doktora direkt ulaşmak için lütfen tıklayınız .
Kürtaj sonrası adet gecikmesi hakkında yorum yazın, soru sorun .

Kürtaj

Ankara'da ve İstanbul'da çocuk aldırma konusunda en fazla gelen sorulardan biride kürtaj nedir , nasıl yapılır , kaç paradır şeklinde olandır. Kürtaj tarihi çok eskilere dayanır, daha 25 yıl öncesine kadar bu ilkel yöntemler geçerli idi ama obstetrik ultrasonun kullanıma girmesi ile vakum kürtaj adlı devrimsel bir gebelik sonlandırma metodu icad edildi, rahim içi kazıma yapmadan, zarar vermeden , nerdeyse kansız olarak çocuk aldırma yapılabiliyor. Halende tüm dünyada vakumla kürtaj yapılmaktadır.

Kürtaj nasıl yapılır ?


Çocuk aldırma metodları öteden beri hep merak edilir , aslında vakumlu kürtaj çıktıktan sonra artık eski sistem kazıma kürtaj nerdeyse hiç yapılmıyor, o yüzden ben size kürtaj nasıl yapılır sorunuz için vakum ile çocuk nasıl alınır anlatayım;
1- Obstetrik ultrasonla gebelik haftasının tespiti
2- Portio uterinin lokal anestezikle uyuşturulması
3- Hegar ile collum uteri dilatasyonu
4- Carmen kanülünün canalis collum uteriye yerleştirilmesi
5- Vakumun karmene takılıp negatif basınç verilmesi ve gebelik mahsulünün sıvı halde dışarı alınması.
6- Yeniden ultrason yapılarak rahim içinde parça kalmadığından emin olunması

Kürtaj fiyatları


Gerek Ankara'da gerekse İstanbul'da kürtaj fiyatları 2016 yılına girilirken ortalama olarak ...tl civarıdır, parasal değerleri direkt olarak yazamıyoruz ama telefonla arayarak veya WhatsApp üzerinden fiyat listesi isteyebilirsiniz. Kürtaj maliyetlerine genel hatlarıyla balacak olursak , biz kadın doğumcular geleneksel olarak gebelik haftasını göz önünde tutarak çocuk aldırma ücreti söylüyoruz, en ucuz kürtaj fiyatı adet gecikmesi ile ortaya çıkan yeni gebeliklerdedir, hamilelik haftası arttıkça maliyetlerde artacaktır.

Ankara'da kürtaj yapılan yerler

İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi arayarak Ankara'da kürtaj yapılan yerleri soran çok hasta oluyor, aslında bize Ankara'dan uçakla gelip çocuk aldıran veya kızlık zarı diktiren , aynı gün uçakla geri dönen birçok hasta oluyor, doğal olarak bize gelin yapalım diyeceğim, ama gelemeyenler içinde Ankara Kızılay ve Tunus caddesi Çankaya civarında kürtaj yapan jinekolog bulabileceklerini söyleyebilirim.

Kürtaj sonrası adet görememe

Eski zamanlarda vakum kürtaj yokken, sadece ilkel kazıma metodu ile çocuk alınırken kazıma işlemi abartıldığında rahim boşluğu karşılıklı olarak birbirine yapışabiliyordu , buna şinesi denmektedir, bu durumda kürtaj sonrası adet görememe şikayeti söz konusu oluyordu. Ama günümüzde artık kazıma yapılmadığı için kürtajdan sonra adet görememek gibi bir durumla karşılaşmıyoruz.

Kürtaj sonrası adet gecikmesi sebepleri

Aslına bakarsanız kürtaj sonrası adet gecikmesi sebeplerine bakarsak bu bir rahatsızlık değildir, doğal bir süreçtir, yani gebelik değişimlerinin geri çevrilip normal yumurtlama düzenine geçiş yaklaşık 2 haftalık bir adet gecikmesine yol açacaktır. Ama kürtaj sonrası cinsel ilişki yaşadıysanız yeni bir gebelikte başlıyor olabilir, 2 haftayı geçen regl gecikmelerinde mutlaka gebelik testi yapmanız lazım.

Kürtaj yasası

Ankara'dan ve İstanbul'dan birçok hasta bizi arayarak kürtajın yasak olup olmadığını soruyor, hatta birçok genç bayan Türkiye'de kürtaj yasağı olduğunu zannederek yasadışı olmasına rağmen düşük hapı satın almaya çalışıyor. Aslına bakarsanız bu memlekette kürtaj hiçbirzaman yaaaklanmadı ama mevcut kürtaj yasası çerçevesinde 10 haftayı aşan gebeliklerin kürtajla sonlandırılmasının yasak olduğunuda söylemek lazım, ama gebeliğiniz henüz 10 hafta içinde ise hala kürtaj yaptırma şansınız vardır.
18 yaşından küçüklerin anne veya babalarından, resmi nikahla evli bayanlarında eşlerinden izin almaları gerekiyor.

Kızlık zarı dikimi Ankara

Bekaret diktirmek yada diğer bir deyişle kızlık zarı dikimi Ankara ve İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlerde yapılmaktadır, bunların arasında İstanbul himenoplasti ameliyatları açısından tüm vakalarn %90'ı için dikim adresi olmaktadır. Sadece Türkiye'den değil avrupanın birço ülkesinden kızlık zarı dikimi için İstanbul'a gelirler. Zar dikimi genel olarak 2 farklı metodla yapılır, geçici kızlık zarı dikimi çok daha eski bir yöntem olup sadece 10 gün bekaret sağlar, Ankara'da genelde geçici dikim uygulanır, kalıcı kızlık zarı dikimi ise hastaya ilişkiye girmek için sonsuz bir zaman verir, biz İstanbul'da %90 oranında kalıcı himenoplasti yapmaktayız.

Vajina daraltma ameliyatı Ankara

Tıbbi adı vajinoplasti olan cerrahi vajina daraltma ameliyatı Ankara'da Kızılay ve Tunalı Hilmi Caddesi civarlarında birkaç jinekolog tarafınca yapılmaktadır. Bizim istanbul Bakırköy'deki muayenehanemize vajina daraltma için Ankara'dan çok hasta gelmektedir. İşlem cerrahi olarak yapıldığı için kalıcıdır ve artık bollaşma olmaz.

Labioplasti ameliyatı Ankara

Vajina girişindeki küçük dudakların , büyük dudaklarıda aşağı yönde aşarak sarma yapması durumlarında küçük dudakların ufaltılması amacıyla yapılan labioplasti ameliyatı Ankara'da genellikle Kızılay ve Çankaya gibi merkezi semtlerde yapılmakla beraber, bizim İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemize labioplasti yaptırmaya gelen Ankaralı hasta sayısıda hatırı sayılır derecededir.

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı
İncirli Cad. No 9 Bakırköy İstanbul
0212 227 5519
0532 221 2007
0542 215 7274 WhatsApp

3 yorum:

 1. Kürtaj Nasıl Yapılır: İyi aksamlar hocam. Numaranizi sitenizden aldim ve size kurtaj ile ilgili bir soru sormak istiyorum musaitseniz eger
  04 03 2015, 18:35 - Jinekolog Operatör Doktor: Tabi
  04 03 2015, 18:35 - Kürtaj Nasıl Yapılır: Tesekkur ederim
  04 03 2015, 18:37 - Kürtaj Nasıl Yapılır: Hamile miyim degil miyim henuz bilmiyorum bunu adetim gecikirse ogrenebilirim ancak. Fakat geciken bir adet sonrasi size gelsem muayene olmaya? Ve bi hamilelik soz konusu ise sayet gecikmeden kurtaj islemlerine baslasak mumkun mudur acaba
  04 03 2015, 18:41 - Jinekolog Operatör Doktor: Tabi
  04 03 2015, 18:42 - Kürtaj Nasıl Yapılır: Oyleyse ben ilk once bi gebelik testi yaptiririm, fakat testlerden pek emin olamadigim icin tekrar sizinle irtibata gecerim mutlaka
  04 03 2015, 18:43 - Kürtaj Nasıl Yapılır: Cok tesekkur ederim sagolun
  04 03 2015, 18:43 - Kürtaj Nasıl Yapılır: İyi aksamlar
  04 03 2015, 18:47 - Jinekolog Operatör Doktor: Ok

  YanıtlaSil
 2. doktor bey ben bugüne randevu almıştım 9 o iptal yarına yazabilirmiyiz beklediğim gibi bir şey çıkmadı ama en kısa zamanda size muayneye gelicem kürtaj sonrası adet gecikmesi olur mu hcam
  10 02 2016, 08:28 - Jin op dr turgay karakaya: Ok isim neydi
  10 02 2016, 08:37 - Jin op dr turgay karakaya: Ok 2 hafta kadar olur normaldir

  YanıtlaSil
 3. dün gece erkek arkadaşımla ilişkiye girdik fakat geri çekme yöntemiyle korunduk yani spermle herhangi bir temasım olmadı, ayrıca reglim bittikten bir gün sonra oldu bu olay.
  bu sabah kalktığımda vajinamda gözle görülür derecede şişlik ve yanma hissi oluştu.
  bu neden olmuş olabilir ?
  ayrıca gebelik riskim var mıdır ?
  şimdiden çok teşekkür ederim.
  11 05 2016, 21:21 - .: ayrıca bunlara ek olarak kürtaj fiyatınızı alabilir miyim 7 haftalık bir gebelik için halam soruyor da
  11 05 2016, 21:30 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Şişlik yanma normal
  11 05 2016, 21:31 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Gebelik riski azda olsa var
  11 05 2016, 21:31 - .: ella alsam yarın ?
  11 05 2016, 21:31 - .: işe yarar değil mi ?
  11 05 2016, 21:31 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Hayır değişmez varsa
  11 05 2016, 21:32 - .: bu arada çok teşekkür ediyorum kusura bakmayın tekrar rahatsız ettim sizi
  11 05 2016, 21:32 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: R e
  11 05 2016, 21:32 - .: yo ben alsam ? yani dün gece ilişkiye girdik gebelik riskini ortadan
  11 05 2016, 21:32 - .: kaldırabilirim
  11 05 2016, 21:32 - .: değil mi ?
  11 05 2016, 21:41 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: İlk 6 saat işe yarar
  11 05 2016, 21:44 - .: hm tamamdır tesekkür ederim kürtaj sonrası adet gecikmesi olur mu ?

  YanıtlaSil

Yasal Uyarı : Blogumuza yorum , soru ve dialog gönderirken bu içeriğin diğer ziyaretçiler tarafıncada okunabileceğini göz önünde bulundurarak isim , adres , telefon gibi size özel bilgiler girmekten kaçınınız. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan vazgeçtiğiniz içeriklerinizi sildirmek için bizi arayınız. Ayrıntılar için " Site kullanım kuralları ve Yasal uyarılar" bölümüne bakınız.